Uczniowie klasy 6 rozpoczęli pilotażowy projekt on-line „Science is fun” we współpracy ze szkołą z Hiszpanii. Chemia i fizyka to przedmioty często sprawiające uczniom trudności, a tym czasem procesy chemiczne i przemiany fizyczne dzieją się nieustannie wokół nas. Dlatego mam nadzieję, że dzięki działaniom projektowym uczniowie poznają te dziedziny nauki od ich najbardziej atrakcyjnej czyli eksperymentalnej strony i dostrzegą ich praktyczne zastosowania. Jednocześnie będzie to świetna okazja by poznać innych młodych ludzi z zagranicy, by motywować uczniów do nauki języków obcych i uczyć się tych języków w praktyce. Językiem projektu jest język angielski. Współpracujemy z uczniami z szkoły podstawowej CEIP Vicente Medina EL Esparragal (Murcia), którzy specjalnie dla nas przygotowali filmik o swoim mieście i szkole.