Image

Nasza kadra

Image

ks. Michał Orzoł SAC

Dyrektor Pallottiego

        Staram się być człowiekiem, księdzem, pallotynem i dyrektorem. Praca w szkole uczy mnie łączyć wszystkie te elementy. Wiele ustaw i rozporządzeń określa jakie są zadania dyrektora. Lista tych odpowiedzialności jest bardzo długa. Dlatego ja ograniczę się do stwierdzenia, że staram się zapewnić jak najlepsze warunki uczniom do zdobywania wiedzy i umiejętności, a nauczycielom do nauczania i rozwijania się. Jeśli nasza szkoła będzie miejscem, które z radością się wita i z trudem żegna - będzie idealnie.

        Moimi pasjami są piłka nożna (niestety ta pasja zawęża się tylko do kibicowania) oraz poranne kawy ze wspólnotą domową. Jednak nade wszystko cenię sobie czas odkrywania Ewangelii i dzielenia się nią z innymi.

Image

Ewa Matysiak

Wicedyrektor szkoły, nauczycielka matematyki    

          Jestem dyplomowanym nauczycielem matematyki, egzaminatorem OKE. W szkole Pallottiego pracuję od 2005 roku. „Dziecko jest jak księga, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać”. Wypełnianie tej księgi traktuję jako misję i jednocześnie wyzwanie. Wkładam w to swoją pasję, wiedzę i czas. Jestem pewna, że kształtowanie charakterów młodych ludzi jest jedną z najpiękniejszych rzeczy w życiu nauczyciela.

          Motto życiowe: „Nic nie ma dla człowieka straconego, gdy mu pozostaje żywa i czynna wiara w Boga”. Wolne chwile spędzam z Rodziną i Przyjaciółmi, lubię słuchać muzyki i czytać. Jak przystało na Suwalczankę, najlepiej odpoczywam w otoczeniu lasów i jezior.

Image

Adrian Mieszko Adamczyk

Psycholog

        Jestem psychologiem, psychoterapeutą. Lubię naukę i rozwój. Interesuję się przede wszystkim astronomią i historią. Moją pasją są ludzie, to, co ich łączy (relacje) oraz to, co się w nich dzieje (emocje i uczucia). Można powiedzieć, że moją pasją jest moja praca. Towarzyszenie ludziom w procesie zmian jest dla mnie źródłem satysfakcji i motywacji. Od wielu lat staram się wspierać rodziców i dzieci we wzajemnym zrozumieniu.

        Prywatnie jestem mężem i ojcem trzyletniego Wojtka, lubię czytać, zwłaszcza literaturę fachową (psychoterapeutyczną, poradniki wychowawcze oraz fantastykę). Przed laty interesowałem się turystyką pieszą i mam nadzieję (jeszcze), że do niej powrócę.

 

Image

Marta Odrobina

Psycholog

        Absolwentka Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Na bieżaco uzupełniam wiedzę dotyczącą pracy z rodzicami i dziećmi. Cały czas się rozwijam, będąc uczestnikiem Szkoły Konsultacji dla psychologów Agnieszki Stein oraz Gosi Stańczyk. Pomagam rodzicom w formule empatycznych konsultacji lepiej zrozumieć ich dziecko poprzez dotarcie do kryjących się za zachowaniem potrzeb nie tylko dziecka, ale i całej rodziny.

        Podczas pracy z dziećmi preferuję formę "dywanową": budujemy, układamy, gramy i rozmawiamy na dywanie. Pracując warsztatowo, rozwijamy swoje kompetencje społeczne, odkrywamy fascynujący świat wartości oraz lepiej poznajemy siebie samych.

        Prywatnie jestem mamą trzech żywiołowych dziewczynek, dzięki którym nie narzekam na nadmiar wolnego czasu. Relaksuję się, tańcząc tango argentyńskie, wspinając się lub wędrując po górach.

Image

Agata Kaczmarek

Wychowawczyni w klasach 1-3 i kierownik świetlicy szkolnej

          Skończyłam studia licencjackie na kierunku „Surdopedagogika z wychowaniem przedszkolnym”. Do pracy w zawodzie przygotowały mnie liczne godziny praktyk w przedszkolach, szkołach, w tym specjalnych oraz internatach.

          Moją pasją są dzieci i praca z nimi. Już w trakcie studiów rozpoczęła się moja życiowa przygoda - zostałam wychowawcą kolonijnym, a następnie animatorem czasu wolnego dzieci i młodzieży. Kolejny rok aktywnie spędzam wakacje i ferie zimowe z moimi podopiecznymi. Praca wychowawcy kolonijnego i animatora dała mi duże doświadczenie i wiele życiowych umiejętności niezbędnych w mojej pracy.

          Codzienny kontakt z wychowankami daje mi dużo radości i jest źródłem osobistej satysfakcji. Jest również wyzwaniem do codziennego dążenia, aby pod moją opieką wychowankowie czuli się dobrze, bezpiecznie i swobodnie czerpali radość z dzieciństwa. Sukcesy dzieci, ich uśmiech, szczerość i odkrywanie talentów to „małe zwycięstwa”, które są dla mnie motorem do dalszego działania. Ważne jest dla mnie zdobywanie nowych umiejętności i nieustanny rozwój.

          W czasie wolnym uwielbiam podróżować, poznawać nowe miejsca i wędrować z plecakiem po górach. Jestem absolwentką Akademii Fotografii - fotografia to druga moja pasja. Tak więc „po godzinach” pracuję jako fotograf.

Image

Marta Hajduk-Banasiak

Nauczycielka religii

          W „Pallottim” od września 2018 roku. Można mnie zobaczyć z gitarą i piórem. W szkole, oprócz prowadzenia lekcji religii, przygotowuję m.in. wraz z chórem oprawę muzyczną szkolnych Mszy świętych i organizuję Konkursy o tematyce religijnej.

          Z wykształcenia jestem magistrem teologii, ale nie tylko… Dodatkowo spełniam się jako terapeuta pedagogiczny i terapeuta ręki.

          Prywatnie: żona Pawła i mama bliźniaczek Marysi i Zosi. Lubię śpiewać na chwałę Panu i kreatywnie spędzać czas. Ostatnio zafascynowana jestem „myśleniem wizualnym” i „hand letteringiem”.

Image

Jolanta Tychowska

Nauczycielka języka angielskiego

          Angielski to moja pasja. Pracuję w szkole Pallottiego od 2018 roku i uczę języka angielskiego w klasach 4-8. 

          Uwielbiam pracę z dziećmi i młodzieżą, cenię sobie ich nietuzinkowe pomysły i ciekawość świata:)

          Z zainteresowaniem poznaję innowacyjne metody pracy. W wolnym czasie uwielbiam grać w koszykówkę, chodzić po górach i podróżować.

Image

Monika Przystupa

Nauczycielka matematyki

          Uczę trudnego, ale jakże fascynującego przedmiotu jakim jest matematyka. Dwudziestoletnie doświadczenie pracy w szkole pozwala mi wprowadzać dzieci w świat matematyki w sposób przystępny i przyjazny. Jestem zwolenniczką wykorzystywania nowoczesnych aplikacji do nauki matematyki takich jak np. GeoGebra.

          Uwielbiam spływy kajakowe po  malowniczych zakątkach Mazur, zimą szusuję na nartach, ale najbardziej lubię patrzeć na postępy i sukcesy moich uczniów.

          „Jest miła i wymagająca, bardzo mi się podoba jej styl prowadzenia lekcji. Bardzo lubię takich nauczycieli. W skrócie to jest bardzo fajna nauczycielka."

          „Ma inne podejście do prac domowych - rozwiązujemy jest w formie komputerowej."

Image

Marta Kozak

Nauczycielka języka niemieckiego   

        Fascynuję się neurodydaktyką, czyli nauczaniem przyjaznym mózgowi. Wierzę, że miejscem skutecznej nauki nie jest sala szkolna, tylko mózg, więc prowadzę lekcje gdziekolwiek. Warunek - uczniowie zabierają głowy:). Czasem dla bezpieczeństwa mózgów zakładamy kaski i... dalej się uczymy świata na rajdach rowerowych. Mój konik to multijęzyczność i komunikacja. Język jest środkiem, komunikacja to proces, a proces to nie zawsze sukces - to droga. Jeżeli prowadzę lekcje w szkolnej sali, to w sposób przyjazny uczniowi (i nauczycielowi:) – np.: nie stawiam ocen. Liczy się wewnętrzna motywacja. Nie znoszę ani kija ani marchewki.  Czy to działa? Dowodem jest obserwacja naszych uczniów na Erasmusach, jak się komunikują, doświadczają różnorodności i jak sobie świetnie dają radę w nowoczesnym świecie.

        Nałogowo jeżdżę na rowerze, również na rowerze e...lektrycznym. Elektryki to zresztą moja najnowsza pasja. Uwielbiam podróże, wciąż marzę o własnym kamperze i wierzę w neurony lustrzane - więc często się uśmiecham:)

          "Pani Kozak to zawsze uśmiechnięta i tryskająca radością osoba. Pomaga nam spełniać nasze marzenia i radzić sobie z problemami."

          "Każda spędzona z nią chwila jest jak ciepła czekolada. W klasie panuje ciepła atmosfera. Nasza lekcje mijają bardzo szybko, lecz przyjemnie, jest więc tak jak z naszą słodkością: miło, ciepło i szybko znika."

          "Ja lubię panią Martę Kozak, ponieważ dużo się nauczyłem niemieckiego i to sprawiało mi przyjemność. Systematycznie nas uczy, przy czym nie ma w ogóle wysiłku. Pani Marta ma często dobry humor i optymistyczne nastawienie."

          "Pani “frał” Kozak jest najlepszą panią z niemieckiego." (klasa 2)

Image

Urszula Pietrasik

Nauczycielka chemii i fizyki

          W szkole Pallottiego pracuję od początku jej powstania, najpierw jako nauczyciel chemii, a następnie także jako nauczyciel fizyki. Integralny rozwój młodego człowieka jest dla mnie bardzo ważny i dlatego od lat towarzyszę naszym uczniom jako wychowawca klasy.

          Chemia i fizyka to przedmioty fascynujące, które pozwalają poznać piękno otaczającego nas świata, zrozumieć procesy i zjawiska w nim zachodzące. Są to przedmioty, których nauczania nie wyobrażam sobie bez wykonywania doświadczeń i przeróżnych eksperymentów. Również na zajęciach kółka chemicznego stwarzam uczniom możliwość rozwijania ich pasji oraz samodzielnego przeprowadzania fascynujących i efektowych doświadczeń. W miarę możliwości staram się realizować proces nauczania i uczenia się także poza salą lekcyjną czy to poprzez uczestniczenie w różnego rodzaju warsztatach czy w wykładach organizowanych przez uczelnie wyższe czy placówki muzealne.

          Moje życie postrzegam jako nieustanną pielgrzymkę i w szczególności jest mi bliski sierpniowy szlak na Jasną Górę.

Image

Krystyna Kania

Nauczycielka języka hiszpańskiego

          Współorganizuje Dzień Ziemi. Uwielbia czekoladę i języki obce.

          Według uczniów: „dużo nas uczy”, „ma wielkie poczucie humoru”. „Uważamy, że się teleportuje, ponieważ znika w sekretariacie i wraca z pierwszego piętra”.

Image

Hanna Araszkiewicz

Nauczycielka geografii i przyrody

     Prywatnie fanka „Harrego Pottera”, „Gry o Tron”, "House of Cards" i wszelakiej fantastyki (zarówno na ekranie, jak i na papierze).

         Nie znam jednej najlepszej recepty na wychowanie i nauczanie dzieci oraz młodzieży. Jestem otwarta na nowe idee, propozycje, światopoglądy i metody nauczania. Nigdy nie powiem, że czyjaś droga jest błędna, a moja jest najwłaściwsza. Chciałabym, aby nasi uczniowie, opuszczając mury szkoły, wyróżniali się właśnie tym - aby byli otwarci na nowe, nie oceniali, nie zakładali, że jedna metoda jest dobra dla każdego, że jeden schemat będzie pasował wszystkim. Żeby w końcu wiedzieli, że każdy jest inny i tacy właśnie powinniśmy zostać.

Opinie dzieci: „Wymagająca nauczycielka z poczuciem humoru. Świetnie prowadzi zajęcia i lekcje z nią są zawsze ciekawe.”

„Miła, sympatyczna, lubi uczniów. Bardzo dobrze tłumaczy materiał.”

„W Pani Hani zawsze możemy szukać wsparcia i pocieszenia. Na jej lekcjach jest dobra i miła atmosfera. Robi trudne sprawdziany, ale i tak ją lubimy :)"

„Ma bardzo kreatywne pomysły na lekcje, więc nie są one nudne. Ma też luźne podejście do uczniów, więc na lekcjach czujemy się swobodniej”

„Czasami lubi pożartować lub pogadać z nami. Rozwiązuje nasze problemy w przyjazny sposób.”

Image

Agnieszka Rysz

Nauczycielka języka angielskiego

          Jestem nauczycielem języka angielskiego w naszej placówce od 2003 roku.  Obecnie pracuję z uczniami  klasy 5, 6, 7 i 8. W ramach prac Zespołu Nauczycieli Języka Obcego uczestniczę w  organizacji Wewnątrzszkolnego Konkursu Językowego, którego celem jest  motywowanie Uczniów do pogłębiania wiedzy i  rozwijania umiejętności  językowych. Nasz coroczny konkurs zachęca Uczniów do poznawania kultury i historii krajów anglojęzycznych.

          Współpracuję również z Fundacją British Council, dzięki czemu nasi Uczniowie mają możliwość  przystąpienia do egzaminu i zdobycia certyfikatu językowego ‘’PET for Schools’’ na terenie naszej Szkoły.

          Lubię  podróże oraz górskie wycieczki.

Image

Ewa Bogusz

Nauczycielka biologii, informatyki i WdŻwR

          Jako doradca zawodowy prowadzę zajęcia z rozwoju osobistego. Zaczęłam uczyć w Pallottim, gdy nasza szkoła była znana jako liceum. Potem zgodnie z kolejnymi reformami edukacji przeszłam do gimnazjum, a ostatnio do szkoły podstawowej.

          Oprócz biologii moje główne zainteresowania to kryminalistyka i kryminologia (przed laty chciałam skończyć medycynę, by zostać patologiem sądowym), psychologia (zwłaszcza choroby psychiczne i analiza motywów kierujących działaniami człowieka) oraz samoloty ("Katastrofa w przestworzach" to jeden z moich ulubionych seriali). Rodzina jednak uważa (prywatnie jestem matką trzech synów), że moim głównym hobby jest samo uczenie się – twierdzą, że niemalże cały czas jestem na studiach, szkoleniach lub kursach. 

          Uważam, że w szkole i w życiu najważniejsze jest poczucie bezpieczeństwa, to ono pozwala rozwinąć skrzydła. W nauce uwielbiam popełnianie błędów, dzięki którym uczymy się i mamy odwagę do życia. Cenię sobie autentyczność, uśmiech i każde ciepłe słowo.

          Zdaniem uczniów „stara się ułatwić nam życie, daje dużo szans na oceny celujące; idziemy pomału z tematami tak, żeby każdy zdążył zrozumieć." „Nie mówi na nas dzieci tylko młodzieży.”

          „Ciężko ją zdenerwować, nigdy nie krzyczy."

         „Zawsze jest uprzejma i miła. Jest naszym szkolnym, pomocnym aniołem. Kiedy się zbliża, wszystkie problemy znikają". „Zawsze swym uśmiechem nam pomaga".

Image

Irena Skowron

Nauczycielka wychowania fizycznego ...    

        ... z dodatkowymi uprawnieniami do nauczania etyki i prowadzenia biblioteki szkolnej. Instruktor 3 dyscyplin sportowych.

        Pasje: tenis ziemny, pływanie, narciarstwo zjazdowe, w przeszłości badminton (wicemistrzostwo Polski AWF-ów), a także klasyczna muzyka fortepianowa.

        Misja: „nauczanie z duszą”, propagowanie sportów całego życia.

Image

Katarzyna Kuracka

Nauczycielka języka polskiego

          Uczę języka polskiego, prowadzę szkolne kółko teatralne i… staram się wymyślać wiele różnych aktywności dla uczniów. Zależy mi na tym, aby młodzież, którą uczę, wychodziła z moich lekcji mądra, wrażliwa, by potrafiła poradzić sobie w życiu, nie zapominając o poczuciu własnej wartości, ale i dobru drugiego człowieka. Często pracuję metodą dramy, więc staram się oswajać tremę (Absolwenci twierdzą, że nieźle mi to wychodzi).

          W wolnych chwilach uwielbiam czytać książki (zwł. biograficzne i obyczajowe) i zwiedzać ciekawe miejsca. Cenię poczucie humoru i umiejętność przyznania się do błędu. Drobne smuteczki leczę oglądając ulubioną kreskówkę „Gdzie jest Nemo” i zajadając ptasie mleczko lub delicje (oczywiście z obowiązkowym obgryzaniem czekolady) :)

          "Pani Kasia bardzo dobrze uczy. Jest wymagająca, a jednocześnie sympatyczna i miła. Często okazuje swoją kreatywność na lekcji, a dowodem tego jest, że często robimy scenki i proponuje nam różne ciekawe projekty i konkursy. Jest też bardzo śmieszna."

          "Na jej lekcji panuje luźna atmosfera. Omawiamy dużo lektur. Pani Katarzyna jest wesołą osobą. Lekcje polskiego bardzo mi się podobają."

          "Lubię Panią Kuracką, ponieważ jest wymagająca i zawsze umie powiedzieć coś śmiesznego. Ma ogromne poczucie humoru."

"Pani Kuracka
jest bajerancka.
Uczy zabawnie i hiperpoprawnie.
Na lekcjach w kość daje,
oraz dużo zadaje.
Jednym słowem drogie dzieci,
Pani Kuracka już do was leci."

Image

Joanna Jańczak

Wychowawczyni w klasach 1-3

          Jestem pedagogiem - terapeutą, neurologopedą, pedagogiem specjalnym, terapeutą osób ze spektrum autyzmu oraz terapeutą ręki, mioterapeutą, terapeutą karmienia. Staram się wspomagać rozwój uczniów o spedcjalnych potrzebach edukacyjnych oraz ze specyficznymi problemami w uczeniu się. Poszukuję nowości, podnoszę swoje kwalifikacje w tym zakresie. Jestem miłośniczką gier planszowych, a zwłaszcza takich, które mogę wykorzystać w pracy z uczniami.

          Obszary moich zainteresowań to głównie integracja sensoryczna i jej znaczenie w logopedii, żywienie dzieci w kontekście rozwoju oraz wpływ wysokich technologii na rozwój dzieci.

          Odpoczywam tam, gdzie rośnie trawa, a najlepiej nad wodą, gdzie mogę pływać na SUPie.

Image

Aleksandra Miklińska

Nauczyciel wspomagający

    Ukończyłam studia pedagogiczne na specjalizacji edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna, a także terapię pedagogiczną. Od zawsze wiedziałam, że moja wymarzona praca związana jest z dziećmi. Zawsze staram się, aby na ich twarzach widniał szeroki uśmiech. Najważniejsza jest dla mnie motywacja uczniów i rozwijanie ich zainteresowań.

          W Szkole Podstawowej im. Wincentego Pallottiego pracuję od roku szkolnego 2020/2021. W pracy bardzo cenię indywidualne podejście do każdego ucznia, przyjazną atmosferę, a także dobre relacje z uczniami.

          Wolny czas spędzam aktywnie. Od najmłodszych lat jeżdżę konno. Uwielbiam podróżować, jeździć na wycieczki rowerowe, a także pokonywać długie kilometry u boku mojego psa.

Image

Estera Szymczak

Nauczyciel wspomagający

          Swoją pracę z dziećmi rozpoczęłam jeszcze w liceum, początkowo będąc drużynową harcerzy młodszych, następnie Instruktorem ZHP. Ponadto przez wiele lat jeździłam na obozy chrześcijańskie w roli animatora.

          Wiedziałam, że chcę kontynuować pracę z dziećmi i młodzieżą, dlatego ukończyłam Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie na kierunku logopedia z audiologią.

          Lubię stawiać sobie kolejne wyzwania. Jak tylko mam możliwość to podróżuję. Uwielbiam odkrywać nowe miejsca, a co za tym idzie, lokalne kuchnie.

Image

Żaneta Gawryołek

Nauczyciel wspomagający

          Jestem nauczycielem wychowania fizycznego i nauczycielem wspomagającym. W naszej szkole pracuję jako nauczyciel wspomagający.

          Lubię inwestować w swój rozwój osobisty, dlatego postanowiłam poszerzać swoje kwalifikacje nauczycielskie i zdecydowałam kształcić się w kierunku nauczyciela tzw. królowej nauk, czyli matematyki.

          Lubię pracę z dziećmi, ich dobrą energię oraz kreatywność, kiedy nie mają telefonów komórkowych w ręku. Często wywołują mój uśmiech, ale kiedy trzeba, zdecydowanie zwracam im uwagę na temat dobrego zachowania i szacunku do drugiej osoby.

          Wspólnie uczymy się od siebie.

          Dobro WRACA...

Image

Karolina Lankiewicz

Nauczyciel wspomagający

          Jestem absolwentką Akademii im. Marii Grzegorzewskiej na kierunku pedagogika specjalna. W mojej pracy priorytetem jest przekazywanie wiedzy uczniom, dostosowując sposób do indywidualnych możliwości oraz predyspozycji wychowanków.

          Aktywnie podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe.

          W wolnym czasie lubię oglądać filmy, w wolnym czasie jeździć na rowerze.

Image

Grażyna Feliciak

Zajmuję się prowadzeniem sekretariatu szkoły

           Jestem osobą pełną energii, która każdego dnia ochoczo przychodzi do pracy.

          W mojej pracy najbardziej lubię udzielać pomocy zestresowanym uczniom, którzy zawsze mogą liczyć na wsparcie oraz ziołową herbatkę. Prywatnie jestem miłośniczką podróży, uwielbiam tańczyć i jeździć na nartach. Po wychowaniu dwóch synów nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych.

Image

Bożena Dentko

Prowadzę dział księgowo-kadrowy   

          Praca w szkole Pallottiego pojawiła się nagle, niespodziewanie i było to jak przysłowiowe „uderzenie pioruna”. W takich okolicznościach decyzja mogła być tylko jedna - podjąć się tego wyzwania. Oczywiście nie było to takie proste, musiałam zdobyć nowe kwalifikacje.

          Pierwsze lata  to był czas nauki i zdobywania doświadczenia, ale mogłam liczyć na wsparcie i wyrozumiałość dyrekcji szkoły i nadal tak jest. Praca przynosi mi dużo satysfakcji i motywuje do podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Od samego początku istnienia szkoły jestem świadkiem zmian zachodzących w szkole przyczyniających się do jej rozwoju.

          Prywatnie lubię podróże, jazdę na rowerze, i „górną szarlotkę” mojej córki, tę nazwę wymyślił mój wnuczek, a tak po prostu jest to szarlotka z bezą.

 

Search