Technologia 3D

w Pallottim

Technologia 3D to bardzo obszerny i interesujący temat który my uczniowie klas 2 wybraliśmy na opracowanie. Blisko przez pół roku, staraliśmy się rozwijać naszą wiedzę, wykorzystywać ją praktycznie i dzielić się z nią innymi.

Naszą pracę rozpoczęliśmy od zapoznania się z tematem, wiedzy szukaliśmy w wielu źródłach takich jak książki, internet, media. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o drukarkach 3D, filmach, programach. Wykorzystaliśmy już nasze dotychczasowe i zdobyte umiejętności również przy wspólnej pracy wykonaliśmy krótkometrażowy film o ludzkim rozwoju, technologiach przyszłości.

Warsztaty z klasami 7 były również niełatwym zadaniem które udało nam się pomyślnie wykonać. Sprostaliśmy zadaniu mającym na celu zapoznanie uczniów z tematem naszego projektu, wydrukowaniem własnego modelu, oraz  korzystaniu z długopisu 3D.

Zwieńczeniem naszego projektu było wykonanie i zaprezentowanie prezentacji omawiającej naszą pracę. Dzięki wykonanemu zadaniu nauczyliśmy się wielu nowych umiejętności. Do najważniejszych należy praca w grupie, organizowanie czasem, konfrontacja z odmienną opinią drugiej osoby. Nabyta przez nas wiedza jest bardzo przyszłościowa dzięki niej potrafimy już np. obsługiwać długopis, drukarkę 3D, obsługiwać programy do modelowania i wiele więcej.

Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji https://prezi.com/p/l_bqlxznmmxr/

oraz drobnych projektów wykonanych przez nasz zespół.

Martyna Szczepaniak Jakub Bartosiński Aleksandra Kuran