Świetlica Środowiskowa

logom

 

 

Świetlica Środowiskowa i Socjoterapeutyczna z odziałem rehabilitacyjnym

 
       

       
        Wolontariusz pomaga dzieciom w odrabianiu lekcji, pomaga wychowawcom, angażuje się w wydarzenia placówki: kiermasze, akcje lato i zima w mieście itp.
       Jedną z najważniejszych zalet wolontariatu, jest oddziaływanie na społeczność. Czas poświęcony na wolontariat, owocuje nawiązywaniem nowych znajomości, zwiększeniem poczucia wspólnoty oraz podnoszeniem umiejętności interpersonalnych. 

 

        Wolontariusze - uczniowie Pallottiego w czasie zajęć mają możliwość wykazania się w wielu dziedzinach, nie tylko w ramach powierzonych im zadań. Prezentują własne zainteresowania, pasje, hobby, co czyni zajęcia bardziej interesującymi dla dzieci. A wolontariusze, dzięki temu, odczuwają dumę z własnych działań i kształtują samoświadomość.  

 

SwietlicaSrodowiskowa

 

 

Film przygotowany przez wolontariuszki - uczennice Pallottiego na potrzeby projektu  Erasmus+ "Brücken Bauen"

 

 

 

 


      

         Świetlica Środowiskowa i Socjoterapeutyczna z odziałem rehabilitacyjnym działająca przy naszej parafii jest placówką opiekuńczo-wychowawczą.

       Celem działania jest wspomaganie rozwoju osobowego dziecka, zapewnienie mu opieki wychowawczej, tworzenie warunków do nauki, pomoc w nauce oraz możliwość rozwoju zainteresowań i indywidualnych uzdolnień. Zajęcia w ramach placówki prowadzone są według planów o bardzo zróżnicowanej tematyce, która dobierana jest według bieżących potrzeb. Działania placówki oparte są o metodę socjoterapii. Organizujemy zajęcia edukacyjne w formie zabaw, zajęcia plastyczne, muzyczne oraz terapeutyczne.

W zakres działań terapeutycznych wchodzą:

- terapia pedagogiczna

- terapia integracji sensorycznej

- terapia ręki

- socjoterapia

- pomoc psychologiczno-pedagogiczna

- hippoterapia

- dogoterapia

- zajęcia tematyczne

         Zajęcia zapewniają indywidualne potrzeby rozwojowe uczniów.

 

      Świetlica otwarta jest pięć dni w tygodniu od godz. 14 do 18. W zajęciach uczestniczą dzieci w wieku od 5 do 15 lat. Z wychowankami pracują pedagodzy, terapeuci, psycholog oraz Wolontariusze.

       W czasie wolnym od szkoły (ferie zimowe oraz wakacje) organizowane są akcje "Lato..." i "Zima w mieście". W tym czasie dzieci korzystają z wielu atrakcji m.in.: wycieczek turystyczno-krajoznawczych, wyjazdów do kina, teatru, muzeum czy konkursów z nagrodami.

        Widoczne są rezultaty kilkuletniej działalności placówki m.in.: zmiany osobowości systematycznie uczęszczających wychowanków, poprawa wyników w nauce, samoakceptacja oraz wiara we własne możliwości.

 

Placówka działa we współpracy ze PCPR oraz Gminą Ożarów Mazowiecki

Opiekunem świetlicy jest Ks. Krzysztof Śniadoch SAC

Adres mailowy. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Facebook


 

 

 

 

Search