Adopcja Serca

Szkoła Pallottiego od 10 lat  uczestniczy w akcji Adopcja Serca.  Przez wiele lat, wspieraliśmy finansowo chłopca o imieniu Nestal z Rwandy. Ponieważ Nestal zakończył edukację, naszą nową podopieczną jest Clementine, dziewczynka z Rwandy, która chodzi tam do szkoły. Poniżej list od Klementynki.

Drodzy Rodzice,

dzień dobry. Co u Was słychać? Ja czuję się dobrze i  w domu i w szkole. Chodzę do 6-tej klasy Szkoły Podstawowej, ale w listopadzie będę zdawać egzamin państwowy. Jeśli go zdam, będę mogła pójść  do szkoły średniej.  Lubię ubierać się w trykotowe suknie i spódnice oraz modlić się.

Dziękuję Wam serdecznie i życzę Pokoju i Błogosławieństwa Bożego.

Wasza córka Clementine

Co miesiąc posyłamy Klementynie 70zł. Pieniądze zbieramy podczas różnych akcji, na przykład kiermaszów ciast w dniu zebrań z Rodzicami. Dzięki datkom Rodziców,  Uczniów i wszystkich Przyjaciół Szkoły Pallottiego, nasza podopieczna może się dalej uczyć.

Klementyną od tego roku opiekuje się klasa 3b.

Zapraszamy do wspierania naszej adopcyjnej córki.