30 stycznia 2018 roku około godziny 12 zaprezentowałyśmy projekt gimnazjalny pt. „Moda w przekroju”. Projekt przygotowałyśmy w 5 przez kilka miesięcy, a efekty oceniali uczniowie z naszej szkoły jak i nauczyciele .

Nasza praca składała się z części-teoretycznej praktycznej i warsztatowej . Podczas prezentacji przedstawiana była moda na przestrzeni la 40-90 aż do dziś. Naszym projektem chciałyśmy podkreślić jak bardzo moda się zmieniła  na przestrzeni lat, ale że zatacza ona tez koło i powraca do dawnych lat.

W trakcie prezentacji pokazywane były charakterystyczne stroje z dawnych lat a i same byłyśmy poprzebierane w stylizacje z czasów oi których mówiłyśmy.

Chociaż do projektu-jak nam się na początku wydawało- dobrałyśmy się „idealnie” to podczas przygotowań nie było łatwo się dogadać. Jednak po wielu kłótniach i wątpliwościach(bo jak się można domyślić każda z nas miała swój pomysł) udało się nam dokończyć prezentację (mniej więcej)) w terminie z zadowalającymi efektami.

Jesteśmy dumne z naszych wyników, ale również zaskoczone, że praca wśród przyjaciółek też może być problematyczna i skomplikowana.

Rezultatem naszej pracy jest nauka jak:

• występować publicznie,
  • jak przygotowywać i przeprowadzić warsztaty dla rówieśników,