free fun clipart 29

Opiekę nad dziećmi przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu zapewnia świetlica szkolna.

Nasza świetlica zaprasza dzieci od poniedziałku do piątku od 7:00 do 17:00.

Plan Dnia 2022

Szanowni rodzice!

W naszej świetlicy Wasze dzieci znajdą odpoczynek, ale również wiele innych zajęć i atrakcji.

Zajęcia artystyczne\interakcyjne

Na zajęciach wprowadzamy różnorodne techniki plastyczne: rysowanie, mozaiki, wydzieranki, wycinanki, origami - płaskie, przestrzenne, modelowanie z masy solnej, malowanie farbami, lepienie z plasteliny.

Wartość płynąca z tej formy zajęć to wyrabianie zręczności palców, kształtowanie wyobraźni i umiejętności kompozycyjnych i wrażliwości na sztukę.

clipart9293

Zajęcia przyrodniczo - ekologiczne

Nadrzędnym celem zajęć  jest budowanie u uczniów postawy szacunku do przyrody i mądrego korzystania z jej zasobów oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego w swoim otoczeniu.

clipart205197

Popołudnie z planszówkami

Gry planszowe, które proponujemy, mają na celu rozwój koordynacji oko - ręka, zręczności i szybkości reakcji. Dodatkowo dają one dzieciom mnóstwo zabawy i radości oraz uczą zasad „fair play”.

clipart21874

"Budujemy relacje w grupie"

Zajęcia mają na celu budowanie pozytywnych relacji w grupie. Kształtują umiejętność współżycia w grupie rówieśniczej w atmosferze wzajemnego rozumienia, akceptacji i pomocy.

clipart8397

Zajęcia wartościujące

Mają na celu wzrost poczucia własnej wartości poprzez czytanie opowiadań. Oprócz tego celem zajęć jest kształtowanie nawyku obcowania z książką i rozwijanie kultury czytelniczej, pogłębianie i rozszerzanie wiadomości i umiejętności nabytych przez uczniów na lekcjach, wzbogacenie znajomości języka ojczystego, wyrabianie wrażliwości na treść książki, budzenie zainteresowań różnymi dziedzinami wiedzy.

clipart4276904

Zabawy wg indywidualnych preferencji i zainteresowań pod okiem wychowawcy

Zabawa, obok nauki, jest jeszcze ważną formą aktywności dzieci w młodszym wieku szkolnym. Nasi uczniowie właśnie w świetlicy po zakończonych lekcjach mają czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Zajęcia te mają na celu wyciszenie dzieci, dostarczenie im zabawy, w którą lubią się bawić, i która przynosi im przyjemność, pozwala to odreagować powstałe napięcia. Zabawy te rozwijają także wyobraźnię, umiejętność przyjaznego komunikowania się, współdziałania i zabawy w grupie. W czasie ich trwania dzieci same wybierają formę swoich zabaw, np.: grają w gry planszowe, edukacyjne gry komputerowe, kolorują obrazki, bawią się klockami itp.

Jednocześnie staramy się podążać za potrzebami dzieci, dlatego nie przeciążamy ich nadmiernie dodatkowymi zajęciami. Jeżeli widzimy, że dzieci są zmęczone i mają potrzebę odpoczynku lub zabawy, to dajemy im tą możliwość. Zajęcia nie zawsze się odbędą zgodnie z planem.

Tak samo jest w przypadku cieplejszych pór roku - jeśli jest sprzyjająca pogoda, staramy się maksymalnie korzystać ze sposobności bycia na świeżym powietrzu.

clipart2556411

Pytania dotyczące działania świetlicy proszę kierować na adres:

Kierownik świetlicy: p. Agata Kaczmarek

Cele i zadania świetlicy