Zdrowe odżywianie

czy to takie trudne

 Celem naszego projektu było udowodnienie jak duży wpływ na zdrowie ma dobre odżywianie i że ludzie w tych czasach nie zwracają na nie zbytniej uwagi. W związku z tym projektem przeprowadziłyśmy wywiad ze studentką dietetyki, Małgorzatą Kowalczyk. Podczas całego projektu mogłyśmy bardzo liczyć na jej pomoc. Właśnie od niej dowiedzieliśmy się bardzo dużo ważnych jak i przydatnych wiadomości, które potem znalazły się na prezentacji. 

Udało się nam również przeprowadzić ankietę w naszej szkole (udział brały klasy od 7 do 3 gim.) na temat ich odżywiania. Zadziwiająca duża liczba uczniów jednak zwraca uwagę na to co je. Oczywiście zdążały się osoby, które odwiedzały restauracje z fast food’em codziennie lub raz w tygodniu jednak znaczna cześć  starała się ich unikać albo rzadko do nich zaglądała.

Oczywiście warto pamiętać iż jest to projekt o jedzeniu, więc gotowania nie mogło zabraknąć.  Przygotowałyśmy kilka prostych przepisów na zdrowe i smaczne domowe posiłki, które można znaleźć na filmikach w prezentacji. Mimo tego iż filmiki są krótkie to włożyłyśmy w nie bardzo dużo zapału jak i chęci oraz czasu. Jednak wierzymy, że ktoś z chęcią skorzysta z naszych propozycji.Prezentajca jest dostępna pod adresem https://prezi.com/s0mhx_rknbv8

 

 Zdążyłyśmy również zrobić gazetkę o naszym temacie, która znalazła się na korytarzu szkolnym( jej zdjęcia również można znaleźć na prezentacji). Możemy tam znaleźć chociażby piramidę zdrowego żywienia jak i porady dzięki którym łatwiej nam będzie żyć zdrowo.

 

 Podczas projektu występowały różne konflikty oraz spory jednak dzięki naszej wytrwałości, wspólnej pracy oraz żarliwości udało nam się je przezwyciężyć. Cały projekt  nauczył czegoś również i nas. Zdobyłyśmy dużo nowych informacji o zdrowym odżywianiu, podszkoliłyśmy się w gotowaniu oraz nabrałyśmy nowych cech charakteru i mamy wielką nadzieję, że wy również coś zapamiętacie i nasz projekt w chociaż w małym stopniu przyda wam się w dalszym życiu. 

 

Joann Nagat

Karolina Stolarska

Aleksandra Sorbian

Zuzanna Burdach

Search