wiadomości z życia szkoły

Klasa 8a, uczniowie uczący się niemieckiego, miała możliwość, w ramach projektu Instytutu Goethego DEUTSCH +, w który zaangażowana jest nasza szkoła, uczestniczyć w koncercie niemieckiego zespołu ok.danke.tschüss. Przed koncertem uczniowie poznali na lekcjach niemieckiego utwory zespołu i teksty piosenek, które nawiązują do obecnej sytuacji na świecie: ochrony środowiska – „Kaffeebecher”, socialmediów - „Ich poste, also bin ich”, nadmiernej konsumpcji towarów - „Zeug” oraz emocji towarzyszących uczeniu się języków obcych -  „Könnt ihr mich hören”. Bo jak usłyszeliśmy w jednej z piosenek: „Die Sprache ist der Schlüssel, dein Herz ist das Schloss“ - „Język to klucz do zamka, którym jest Twoje serce”.

W ramach promowania wielojęzyczności i solidarności z Ukrainą na scenie wystąpił też zespół Kalush z Ukrainy i zespół polski Recycling Band, śpiewający po angielsku.

Popołudnie było głośne, pełne emocji i obcych języków.

Nasi uczniowie bawili się świetnie, dziękujemy Instytutowi Goethego za zaproszenie i za poczęstunek.

Tak uczymy się najlepiej!!!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z koncertu.

Nowy rok, nowe plany. Po nauczaniu zdalnym i ograniczeniu naszych międzynarodowych działań wyjazdowych staramy się wrócić do naszych planów i realizować je w miarę możliwości online. Jednym słowem, przygotowujemy się do dalszej międzynarodowej współpracy.

Ewa Bogusz i Marta Kozak

nauczycielki i koordynatorki międzynarodowych projektów

Misericordia, październik 2020 r.

Wiele osób pyta się mnie właśnie o to. Dlaczego jestem nauczycielką? Moi znajomi, rówieśnicy są programistami, tłumaczami, architektami, lekarzami, a niektórzy cały czas studiują. Dlaczego wybrałam powrót do szkoły i przebywanie na co dzień z grupą energicznych 7, 6 i 9-latków?

Magdalena Pawlukowicz, nauczycielka i wychowawczyni klasy 2

Misericordia, wrzesień 2020 r.