Rozwój technologiczny przyczynił się do ogromnych zmian w niemalże każdej sferze życia człowieka. Przemiany te można podzielić na korzystne, takie jak odkrycia w różnych dziedzinach nauk oraz niekorzystne. Wśród tych drugich na szczególną uwagę zasługuje przejście do siedzącego trybu życia, które przyczyniło się do rozwoju wielu chorób cywilizacyjnych. W związku z zaistniałą sytuacją powstało wiele programów edukacyjnych i profilaktycznych, które miały na celu zwiększenie aktywności fizycznej.

Dziś można zaobserwować prawdziwą modę na bycie "fit". Aktywny tryb życia jest bardzo często podawany jako jeden z trzech (obok snu i diety) najważniejszych czynników mających zapewnić zdrowie i sprawność na długie lata.

Same doświadczyłyśmy, że aktywność może być prawdziwą pasją, możliwością odreagowania stresu i propozycją na wspólne spędzenie czasu, dlatego połączyłyśmy nasze siły i postanowiłyśmy w projekcie gimnazjalnym spopularyzować sport, którym jest jazda na rolkach i wrotkach.

Podczas tworzenia projektu dowiedziałyśmy się, jak dzielić się pracą, rozporządzać zadaniami i czasem a także jak wygląda praca w grupie. Poszerzyłyśmy swoją wiedzę na temat historii, budowy i możliwości jazdy na rolkach i wrotkach w naszej okolicy. Przeprowadziłyśmy również ankietę, z której dowiedziałyśmy się ile uczniowie szkoły wiedzą na temat rolek i wrotek, a także czy jest to popularny sposób spędzania wolnego czasu. Chcąc zachęcić uczniów do tego sportu przeprowadziłyśmy przykładową rozgrzewkę, którą można wykorzystać przed jazdą na rolkach i wrotkach. Całą pracę podsumowałyśmy przestawiając samodzielnie wykonaną prezentację multimedialną.

Zapraszamy do obejrzenia naszej prezentacji: https://prezi.com/view/Jr5xSX9AcXX2hCUoSsoK/

Aleksandra Gabrylewicz, Anna Janiczak, Martyna Przybycin