Świetlica szkolna

Opiekę nad dziećmi przed zajęciami lekcyjnymi i po ich zakończeniu w bezpiecznym i miłym otoczeniu zapewnia świetlica szkolna.

Nasza świetlica wita dzieci od poniedziałku do piątku od 7:00 do 17:00.

firefly 2339927 640

Od listopada rozpoczynamy Konkurs Świetliczak!

Celem konkursu jest promowanie dobrych postaw, zasad i norm  wśród dzieci.

Regulamin konkursu Świetliczak

Dzieci mają okazję wziąć udział w zajęciach:

girls 2782726 640

Zajęcia rebusomania

Rozwiązywanie i tworzenie zagadek, rebusów, quizów.

Tego typu zajęcia kształtują spostrzegawczość, pamięć, umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy.

teacher 2816112 640

Zajęcia przyrodniczo - ekologiczne

Nadrzędnym celem zajęć  jest budowanie u uczniów postawy szacunku do przyrody i mądrego korzystania z jej zasobów oraz rozwijanie poczucia odpowiedzialności za stan środowiska przyrodniczego w swoim otoczeniu.

pencil 2841859 640

Zajęcia artystyczne / interakcyjne

Na zajęciach wprowadzamy różnorodne techniki plastyczne: rysowanie, mozaiki, wydzieranki, wycinanki, origami - płaskie, przestrzenne, modelowanie z masy solnej, malowanie farbami, lepienie z plasteliny.

Wartość płynąca z tej formy zajęć to wyrabianie zręczności palców, kształtowanie wyobraźni i umiejętności kompozycyjnych i wrażliwości na sztukę.

camera 2771610 640

Zajęcia multimedialno - techniczne

Podczas zajęć TIK wykorzystywane są nowinki technologiczne, których głównym zadaniem jest przygotowanie dzieci do właściwego stosowania technologii informacyjno – komunikacyjnej (TIK). Zatem stosowanie TIK ma przede wszystkim na celu wspierać ogólny rozwój dzieci oraz pomagać im w poznawaniu i rozumieniu otaczającego świata, a umiejętności techniczne zdobyte przy tej okazji są tylko dodatkiem.

Warto zwrócić uwagę, że korzystanie z TIK może odbywać się również bez użycia komputera – np. poprzez wspólne fotografowanie lub nagrywanie filmów. Mając do dyspozycji tak wiele sprzętów, możemy pozwolić na wykorzystanie ich przez dzieci np. w zabawie, fotografowaniu doświadczeń, nagrywaniu własnych opowieści, wywiadów, a tak przygotowane materiały możemy wyświetlać im na ekranie telewizora lub za pomocą projektora multimedialnego.

read 2841722 640

Zajęcia wartościujące

Mają na celu wzrost poczucia własnej wartości poprzez czytanie opowiadań. Oprócz tego celem zajęć jest kształtowanie nawyku obcowania z książką i rozwijanie kultury czytelniczej, pogłębianie i rozszerzanie wiadomości i umiejętności nabytych przez uczniów na lekcjach, wzbogacenie znajomości języka ojczystego, wyrabianie wrażliwości na treść książki, budzenie zainteresowań różnymi dziedzinami wiedzy.

friend 2782785 640

Zabawy wg indywidualnych preferencji i zainteresowań pod okiem wychowawcy

Zabawa, obok nauki, jest jeszcze ważną formą aktywności dzieci w młodszym wieku szkolnym. Nasi uczniowie właśnie w świetlicy po zakończonych lekcjach mają czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami.

Zajęcia te mają na celu wyciszenie dzieci, dostarczenie im zabawy, w którą lubią się bawić, i która przynosi im przyjemność, pozwala to odreagować powstałe napięcia. Zabawy te rozwijają także wyobraźnię, umiejętność przyjaznego komunikowania się, współdziałania i zabawy w grupie. W czasie ich trwania dzieci same wybierają formę swoich zabaw np.: grają w gry planszowe, edukacyjne gry komputerowe, kolorują obrazki, bawią się klockami itp.

Pytania dotyczące działania świetlicy

proszę kierować na adres:

Kierownik świetlicy: p. Agata Kaczmarek

Cele i zadania świetlicy