Z charakteryzacją

twarzą w twarz

30 stycznia 2018 około godziny 11:00 zaprezentowałyśmy projekt gimnazjalny pt. „Z charakteryzacją twarzą w twarz”. Projekt przygotowywałyśmy wspólnie przez kilka miesięcy, a efekty naszej pracy mogła oceniać klasa VIIB oraz IIB gimnazjum.

Przygotowana przez nas praca składała się z kilku części-teoretycznej, praktycznej i warsztatowej. W trakcie prezentacji uczniowie i komisja mogli zobaczyć znanych aktorów i ich nie mniej znane charakteryzacje w konkretnych filmach, dowiedzieć się o technice 3D w charakteryzacji- czyli programowi, dzięki któremu można zmienić właściwie wszystko. Oglądający mieli możliwość zdobycia informacji o konkursie charakteryzatorskim „Nyx Face Awards”, który od dwóch lat odbywa się również w Polsce.

Niemałe zainteresowanie wzbudziły kultowe charakteryzacje Johnego Deepa. Nie zabrakło też informacji o Oscarach za charakteryzację w dziedzinie sztuki jaką jest film. Zaprezentowane zostały również zasady bezpieczeństwa dotyczące produktów do charakteryzacji oraz kryteria wyboru produktów naturalnych a już gotowych.

Częścią praktyczną projektu była wizyta w Studiu Sztuki, co zaowocowało charakteryzacją nas- jako prezenterek. Wzbogaciło to bez wątpienia przygotowany materiał.

Za interesujące uważamy warsztaty dzięki którym uczniowie klas VII mogli odkrywać tajniki charakteryzacji i podziwiać jej urok. Na koniec zaprezentowałyśmy własnoręczne przygotowaną charakteryzację.

Przygotowany przez nas projekt wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów i nauczycieli. Temat, który realizowałyśmy był bardzo ciekawy i wymagał od nas dużego zaangażowania. Dzięki jego realizacji wiele się nauczyłyśmy: jak występować publicznie, jak przygotowywać i przeprowadzić warsztaty dla rówieśników, jak kontaktować się z różnymi instytucjami pozaszkolnymi, umawiać się na spotkania i przeprowadzać rozmowy.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą prezentacją

Urszula Taranek, Anna Piasecka i Gabriela Ciurkowska