Wspólnie z koleżankami z klasy 2a;

• Asią Łazuką
  • Zuzią Marzędą
  • Amelią Szlązak

Zrealizowaliśmy projekt pt. Pallottierzy.

Naszym głównym celem było przybliżenie sylwetki patrona naszej szkoły – Wincentego Pallottiego.

Pomysł narodził się, ponieważ z przygotowanej wcześniej ankiety wynikało, że większość spośród nas nie zna wielu faktów z życia naszego patrona, a przecież naszym obowiązkiem jest je znać.

Myślą przewodnią naszego projektu jest przystępne, a może nawet zabawne przedstawienie życiorysu i osiągnięć Świętego.

Jako formę przyjęłyśmy teleturniej ,,Milionerzy”.W rolę prowadzącego wcieliła się Zuzia Śmigielska, a pozostałe  osoby były uczestnikami. W przygotowanych pytaniach uwzględniłyśmy różne formy pytań i trzy poziomy trudności. Owocem naszej pracy jest teleturniej w formie piętnastominutowego filmu.

Praca nad projektem dała nam wiele satysfakcji, nauczyła pracy zespołowej, wzajemnej integracji, a przede wszystkim dała możliwość głębszego poznania życia patrona naszej szkoły.

Jednocześnie miałyśmy możliwość radzenia sobie z pojawiającymi się czasami trudności np. uzyskania kompromisu, negocjacji czy przyznania komuś racji.

Podsumowując praca nad projektem dała nam dużo radości a wszystkich zachęcamy do pogłębiania wiedzy o naszym patronie i promowania jej we wszystkich możliwych formach.

Opracowała Amelia Szlązak