Adopcja Serca

Szkoła Pallottiego od 10 lat  uczestniczy w akcji Adopcja Serca.  Przez wiele lat, wspieraliśmy finansowo chłopca o imieniu Nestal z Rwandy . Ponieważ Nestal zakończył edukację, naszą nową podopieczną jest Clementine, dziewczynka z Rwandy, która chodzi tam do szkoły. Poniżej list od Klementynki.

Drodzy Rodzice,

dzień dobry. Co u Was słychać? Ja czuję się dobrze i  w domu i w szkole. Chodzę do 6-tej klasy Szkoły Podstawowej ale w listopadzie będę zdawać egzamin państwowy. Jeśli go zdam, będę mogła pójść  do szkoły średniej.  Lubię ubierać się w trykotowe suknie i spódnice oraz modlić się.

Dziękuję Wam serdecznie i życzę Pokoju i Błogosławieństwa Bożego.

Wasza córka Clementinie.

Co  miesiąc posyłamy Klementynie 70zł . Pieniądze zbieramy podczas różnych akcji, na przykład kiermaszów ciast w dniu zebrań z Rodzicami. Dzięki datkom Rodziców,  Uczniów i wszystkich Przyjaciół Szkoły Pallottiego, nasza podopieczna może się dalej uczyć.

Klementyną od tego roku opiekuje się klasa 3b.

Zapraszamy do wspierania naszej adopcyjnej córki.

Co u Ciebie Klementynko?

Adopcja Serca 2018/2019

Adopcja serca

28.12.2018

Od roku szkolnego 2018/2019 naszą podopieczną z Rwandy – Klementynką - opiekuje się klasa 8A. Już na początku roku uczniowie zorganizowali kiermasz ciast a zebrane pieniądze przekazali na konto fundacji Adopcja Serca z przeznaczeniem na dalsze kształcenie Klementynki. Przed Bożym Narodzeniem wysłaliśmy list i przekazaliśmy dla naszej przyrodniej siostry drobne upominki. Wiemy, że już je otrzymała:).

Wiemy Klementynko, że masz czasami różne problemy w szkole (my też;), bo piszesz nam o tym w listach, masz chwile zwątpienia (kto ich nie ma!). Rozumiemy Ciebie dobrze, bo sami jesteśmy uczniami J.

Od Twoich opiekunów wiemy też, że musisz wybrać drogę, jak się dalej kształcić, jaką ścieżkę wybrać – tu widzimy znów podobieństwa do naszych rozterek, co dalej, jaka szkoła, kim chcę zostać?

Podobno myślisz o kursach krawieckich i chcesz być krawcowąJ.  Wspieramy Ciebie w tym wyborze i trzymamy kciuki za powodzenie!

Na Nowy Rok życzymy Tobie i Twojej Mamie dużo zdrowia, realizacji marzeń i postanowień :)

Klasa 8A wraz z wychowawczynią.

adopcja

Aktualnosci 0018

Nasza podopieczna

Klementynka z Rwandy napisała do nas list

Drodzy, Kochani Rodzice,
Piszę do Was, aby życzyć Wam Pokoju Bożego. Jak się czujecie? U nas wszystko dobrze, Mama i my jesteśmy zdrowi. Dziękuję Wam bardzo za wszystko, co robicie dla mnie.
W szkole jestem teraz w 2 klasie szkoły średniej ale to jest trudne.
W pierwszym kwartale nie za dobrze mi poszło. Miałam tylko 38%, ale będę czyniła wysiłki i wszystko co w mojej mocy, aby na drugi kwartał mieć przynajmniej 60%.
Dziękuję bardzo! Oby Bóg Wami się opiekował!
Wasze dziecko Clèmentine ( Klementyna)

Przed Świętami postanowiliśmy przekazać naszej przybranej siostrze drobne podarki. Dzięki uprzejmości Pallottyńskiego Biura Pielgrzymkowego Peregrinus Klementyna dostała kolorowe przybory szkolne, zdjęcie klasy 3b, która Klementynką się opiekuje oraz krótki list po francusku.
Mamy nadzieję, że te drobiazgi sprawiły Ci Klementynko radość:)

Klasa 3b