przegląd wiadomości

W grudniu poznaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Testu Ortograficznego zorganizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej, do którego w naszej szkole przystąpiło przeszło dwadzieścioro uczniów.

Uczestnicy, którzy wykazali się najlepszą znajomością ortografii, otrzymali wyróżnienia i pamiątkowe dyplomy.

Miło jest nam poinformować, że wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie Pallottiego. Dyplom Mistrza Ortografii uzyskały Patrycja Piotrowska (kl.2) oraz Dominika Rybska (kl.2), zaś wyróżnienie i tytuł Eksperta Ortografii osoby z klas trzecich: Monika Żyła, Bruno Majewski, Stanisław Dawgiałło i Filip Ambroziak.

Naszym Asom ortografii gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów –

nie tylko ortograficznych!

Grudzień to czas, gdy otwierają się nasze serca na bliskich, ale także na trudny los innych ludzi.

Dlatego ofiarny Samorząd Uczniowski klas IV-VI przy życzliwości Dyrekcji Szkoły, p. Grażynki (z sekretariatu), współpracy z młodzieżą ze starszych klas i pod opieką p.Jadwigi Chylickiej przeprowadził zbiórkę pieniędzy uznając, że każde działanie na rzecz innych ludzi jest wartościowe i przybliża nas do nieba.

Datki zebrane były do 2 zaplombowanych kwestarskich puszek, ponumerowanych i zaopatrzonych w nazwę przeprowadzającego zbiórkę.

Przy otwieraniu puszek i przeliczeniu ich zawartości został sporządzony protokół.

Uzyskane środki w wysokości 576,2 zł zostały przeznaczone na:

- zakup kocy i słodyczy dla Domu Leczniczo-Opiekuńczego Opatrzności Bożej ( Spokojnej Starości) w Pilaszkowie

- środków opatrunkowych (plastry, gaza, woda utleniona) dla Schroniska " Przystań" Caritas Archidiecezji Warszawskiej , ul. Wolska172

- kołdry, poduszki, kapci i słodyczy dla sparaliżowanej starszej pani znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, mieszkającej w Ożarowie Mazowieckim.

Paczkę dostarczyliśmy w obecności p. Chmielewskiej z Urzędu Gminy.

Taka pomoc podkreśla godność obdarowanego. Najważniejsze w zorganizowanych akcjach jest SPOTKANIE z prawdziwie potrzebującymi.

Jadwiga Chylicka

List od Klementynki i świąteczne prezenty

Nasza podopieczna, Klementynka z Rwandy napisała do nas list, dziękujemy.

Drodzy, Kochani Rodzice,
Piszę do Was, aby życzyć Wam Pokoju Bożego. Jak się czujecie? U nas wszystko dobrze, Mama i my jesteśmy zdrowi. Dziękuję Wam bardzo za wszystko, co robicie dla mnie.
W szkole jestem teraz w 2 klasie szkoły średniej ale to jest trudne.
W pierwszym kwartale nie za dobrze mi poszło. Miałam tylko 38%, ale będę czyniła wysiłki i wszystko co w mojej mocy, aby na drugi kwartał mieć przynajmniej 60%.
Dziękuję bardzo! Oby Bóg Wami się opiekował!
Wasze dziecko Clèmentine ( Klementyna)

Przed Świętami postanowiliśmy przekazać naszej przybranej siostrze drobne podarki. Dzięki uprzejmości Pallottyńskiego Biura Pielgrzymkowego Peregrinus Klementyna dostała kolorowe przybory szkolne, zdjęcie klasy 3b, która Klementynką się opiekuje oraz krótki list po francusku.
Mamy nadzieję, że te drobiazgi sprawiły Ci Klementynko radość:)

Klasa 3b

W czwartek 20.12.2017 odbył się w naszej szkole pierwszy etap konkursu Bożonarodzeniowego. Komisja oceniała przystrojone sale szkolne i potrawy przygotowywane przez uczniów. W tym roku tematem wystroju sal było Boże Narodzenie obchodzone w RPA, na Hawajach, na Kubie, w Rosji, na Grenlandii, w Korei, Hiszpanii, Meksyku i Danii i we Włoszech. Wieczorem tego dnia cała społecznośc szkoły: uczniowie, nauczyciele, rodzice, absolwenci i przyjaciele naszej szkoły zebrała się na uroczystym Wieczorze Opłatkowym i Jasełkach. Zapraszamy do galerii zdjęć z tych wydarzeń.