PRĄD Z OWOCÓW!
20 marca uczniowie klas 3 naszego gimnazjum mieli przyjemność gościć na Politechnice Warszawskiej. Celem naszej wycieczki był udział w warsztatach kreatywnych "Prąd z owoców", prowadzonych przez studenckie koło energetyki niekonwencjonalnej, organizowanych w ramach w 7. edycji programu edukacyjnego ,,Akademia wynalazców im. Roberta Boscha". Program ten jest organizowany pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Polskiej Akademii Nauk, Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta miasta stołecznego Warszawy, Prezydenta Wrocławia, Urzędu Patentowego, Politechniki Warszawskiej, Politechniki Wrocławskiej oraz Wojskowej Akademii Technicznej.
Warsztaty rozpoczęły się o godz. 16.00, a zakończyły się o godz. 17.30. Na początku mieliśmy okazję posłuchać studentów politechniki o nieodnawialnych źródłach energii oraz o wytwarzaniu prądu w sposób przyjazny środowisku. Po krótkim wykładzie każdy z nas miał okazję sam zmierzyć się z wytworzeniem prądu z owoców. Po wielu próbach i wymienieniu blaszek na miedziane, w końcu większości grup się udało!!!
Następnym doświadczeniem robionym przez naszych "szkolnych wynalazców " była próba łapania wodoru w probówce na miedzianym druciku zanurzonej w roztworze wodnym soli. Na szczęście uczniowie naszej szkoły są prawdziwymi " fizykami" i wszystkie doświadczenia powiodły się!!! Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał certyfikat uczestnictwa w warsztatach.
Warto także wspomnieć o tym, że jedna z uczennic naszej szkoły-Gosia Pytka zdobyła nagrodę w quizie prowadzonym przez studentów Politechniki. Gratulujemy i życzymy wszystkim naszym szkolnym fizykom i chemikom dalszych sukcesów!!!
Chciałbyś wziąć udział wykładach lub warsztatach z chemii lub fizyki i poczuć się jak prawdziwy student ??? Kolejne warsztaty, w których nasza szkoła będzie miała przyjemność uczestniczyć odbędą się już 6 kwietnia na PW!!!! Może to właśnie ty powinieneś spróbować swoich sił drogi trzecioklasisto, na Uniwersytecie Warszawskim lub na Politechnice i być jak prawdziwy wynalazca ...
Julia Borowiecka kl.3a