W piątek mury naszej szkoły dosłownie tętniły pasją do nauki języków obcych. Wszystko za sprawą pierwszego etapu szkolnego konkursu językowego, który zorganizowaliśmy z myślą o naszych najmłodszych uczniach z klas 0-3. Tematem przewodnim wyzwania był „Mój dzień - Mein Tag - Mi día” – dzieci miały okazję opowiedzieć o swojej codzienności po niemiecku i hiszpańsku. Trzeba przyznać, że poziom przygotowania i zapał maluchów przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania.
Nasi młodzi językoznawcy wykazali się kreatywnością. Przygotowane plakaty zachwycały kolorami, pomysłowością i mnóstwem dopracowanych detali. Prawdziwe emocje przyniosły jednak same prezentacje. Dzieci z odwagą stanęły przed komisją oraz rówieśnikami z innych klas, by opowiedzieć o codziennych przygodach w obcych językach. Słuchając ich występów, mogliśmy powtarzać pod nosem „Qué fantástico!” oraz „Sehr gut!”. Jesteśmy pod wrażeniem talentu i braku tremy u naszych najmłodszych.
To coroczne wydarzenie nie mogłoby się udać bez wyjątkowego wsparcia, na które w naszej szkole zawsze możemy liczyć. Serdeczne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców. Dziękujemy, że zechcieli Państwo zasiąść w komisji konkursowej i z uśmiechem motywować każdego uczestnika do działania. Dziękujemy, że tak chętnie wspieracie nasze szkolne inicjatywy. Wszystkich rodziców i uczniów zapraszamy do obejrzenia pełnej uśmiechu fotorelacji z tego dnia.
