Różnorodność i Integracja Vielfalt und Integration

Wizyty projektowe

Wizyta Erasmus+ w Polsce

W 11 do 17 maja gościliśmy u nas 29 uczniów i 12 nauczycieli z 5 krajów.

Ze strony polskiej wzięło udział 29 uczniów, którzy gościli u siebie partnerów oraz pięcioro nauczycieli.

Działania projektowe zgodne z wnioskiem, to prezentacje, wspólne zajęcia kulturalne, poznawanie różnorodności kulturalnej i religijnej podczas gry miejskiej po warszawskiej Pradze i przygotowanie w grupach miedzynarodowych mapy myśli na ten temat. Uczniowie spędzili w niedzielę dużo czasu ze swoimi rodzinami goszczącymi, w tym czasie nauczyciele pojechali do Krakowa. Był też czas na śpiewanie po polsku i na integracyjne zajęcia w różnych językach, podchody w Kampinosie i ognisko. Uczniowie poznali tez polską kulturę podczas wycieczki do Kazimierza Dolnego nad Wisłą. Oczywiście wszyscy spędzili też czas w naszej szkole aktywnie uczestnicząc w lekcjach.

Search