Różnorodność i Integracja Vielfalt und Integration

Wizyty projektowe

Spotkanie w Gladenbach, Niemcy – 01.-05.11.2017

„Vielfalt und Integration - Różnorodność i Integracja“

Nasz nowy międzynarodowy projekt Erasmus+ ze szkołami w Niemczech, Portugalii, Turcji, Chorwacji i Austrii rozpoczęliśmy spotkaniem nauczycieli w Niemczech. Razem ze szkolnymi koordynatorami ze wszystkich krajów biorących udział w projekcie ustaliliśmy harmonogram spotkań i innych aktywności projektowych. Podczas spotkania braliśmy udział w lekcji niemieckiego dla dzieci z różnych krajów, które uczą się w szkole niemieckiej w Gladenbach, odwiedziliśmy obóz dla uchodźców w Gießen oraz szkołę dla niewidomych w Marburgu, bo właśnie różnorodność i integracja to temat naszego projektu i o tych dwóch bardzo ważnych aspektach będziemy rozmawiać z uczniami podczas dwóch lat projektowych.

Harmonogram spotkań międzynarodowych:

3–10 marca 2018 Portugalia

11–17 maja 2018 Polska

7–13. października 2018 Chorwacja

18-24. lutego 2019 Austria

7-11 maja 2019 Turcja.

 

 

Search