Rekrutacja do Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pallottiego

w roku szkolnym 2019/2020

Informacje ogólne

1. W roku szkolnym 2019/2020 w Szkole Podstawowej im. Wincentego Pallottiego będzie prowadzony nabór do klasy 5.
  2. Obowiązek szkolny dotyczy dzieci w wieku 7 lat. Na wniosek rodziców do klasy pierwszej może zostać przyjęte dziecko w wieku 6 lat, jeżeli:

- dziecko uczestniczyło w rocznym przygotowaniu przedszkolnym lub

- uzyskało pozytywną opinię poradni psychologiczno - pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole.

Zasady rekrutacji do klasy 5

1. Rekrutacją do klasy piątej objęte są wszystkie dzieci, których rodzice złożą w sekretariacie szkoły wymagane dokumenty w wyznaczonym terminie.
  2. Warunkiem przyjęcia do klasy piątej jest uzyskanie przez kandydata pozytywnego wyniku postępowania rekrutacyjnego.
  3. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest w dwóch etapach:
  • etap I dotyczy wyników uzyskanych za ostatni semestr w szkole, do której kandydat obecnie uczęszcza oraz sukcesów w konkursach przedmiotowych, artystycznych, sportowych,
  • etap II dotyczy wyniku rozmowy kandydata wraz z rodzicami (rodzicem) z dyrektorem i przedstawicielem (przedstawicielami) nauczycieli.

Pytania zadawane kandydatom będą dotyczyły języka polskiego i matematyki. Zakres wiadomości wymaganych od kandydata nie wykracza poza podstawę programową z wymienionych przedmiotów.

4. Decyzję o przyjęciu dziecka do szkoły podejmuje dyrektor szkoły na podstawie opinii zespołu do spraw rekrutacji.

5. Dyrektor szkoły zawiadamia rodziców o wyniku postepowania rekrutacyjnego w terminie 7 dni od daty rozmowy rekrutacyjnej.

6. W przypadku zawiadomienia o pozytywnym wyniku postępowania rekrutacyjnego rodzice / opiekunowie prawni zobowiązani są w terminie 14 dni do :

- zapoznania się ze Statutem Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pallottiego,

- podpisania umowy o świadczenie usług kształcenia,

- wpłaty wpisowego,

- dostarczenia wymaganych dokumentów.

7. Niedopełnienie powyższych formalności w wyznaczonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją ze współpracy ze szkołą.

• kwestionariusz kandydata wraz z załącznikami,
  • świadectwo ukończenia klasy programowo niższej (po zakończeniu roku szkolnego).

Terminy rekrutacji

Termin złożenia dokumentów

Data test (rozmowy)

Klasa 5