Kółko przyrodnicze

Pani Hania Odolak zaprasza na Kółko Przyrodnicze.

W środę na kole przyrodniczym dowiedzieliśmy się jak powstają  skały i minerały, a także rozpoznawaliśmy okazy z domów uczniów. Znalazły  się tam 2 wspaniałe agaty (w tym jeden z wykwitami kwarcowymi) oraz skały ze skamieniałościami przewodnimi  pochodzącymi aż z  paleozoiku.  Zajęciach dają możliwość samorealizacji, poszerzania własnych horyzontów, łączenia teorii z praktyką, odkrywania tajemnic przyrody dzięki eksperymentom, doświadczeniom i obserwacji. Jak widać dzieci chętnie przystępują do wszelkich zadań, które mają charakter bezpośredniego doświadczania.

Jak działa zjawisko włoskowatości ? Podsiąk kapilarny w prostej i przyjemnej formie :)

Czym jest dyfuzja? Ile czasu będzie trwał proces w zimnej i ciepłej wodzie?

Nasi uczniowie już wiedzą, że atrament ma większą gęstość, a opadając na dno w niezwykły sposób zabarwia wodę.

Rozpraszając się w niej powstają piękne kształty, które uwieczniliśmy na zdjęciach :)