Grudniowe akcje charytatywne

Grudniowe akcje charytatywne

20.12.2018.

GRUDZIEŃ 2018
 
Pomagamy zwierzakom
 
Jednym z zadań tegorocznego Konkursu Bożonarodzeniowego w szkole było upieczenie pierników. Nie poprzestaliśmy na zwykłych "ludzkich" przysmakach. Poszperaliśmy w Internecie i znaleźliśmy przepisy na marchewkowe ciasteczka dla koni, wątróbkowe smakołyki dla psów i smalczykowe choinki i bałwanki dla ptaków. Nasze wyroby zawieźliśmy do schroniska na Paluchu, gdzie dwie psie znajdy od razu doceniły nasze ludziki o smakowitym zapachu, konie ze stajni w pobliżu naszej szkoły schrupały marchewkowe misie i jelenie a ptaszki dziobały w Wigilię ziarenka ze swoich karmników, szczególnie, że poprószyło śniegiem. Opiekunowie zwierząt bardzo podziękowali naszym uczniom za to, że w ten zabiegany czas pomyśleli też o zwierzętach a uczniowie dostali piękne podziękowanie, kalendarze i gry:„Piesku szukaj domu” dla najmłodszych. Miło jest pomagać


 

GRUDZIEŃ 2017   

Grudzień to czas, gdy otwierają się nasze serca na bliskich, ale także na trudny los innych ludzi.

Dlatego ofiarny Samorząd Uczniowski klas IV-VI przy życzliwości Dyrekcji Szkoły, p. Grażynki (z sekretariatu), współpracy z młodzieżą ze starszych klas i pod opieką p.Jadwigi Chylickiej przeprowadził zbiórkę pieniędzy uznając, że każde działanie na rzecz innych ludzi jest wartościowe i przybliża nas do nieba.

Datki zebrane były do 2 zaplombowanych kwestarskich puszek, ponumerowanych i zaopatrzonych w nazwę przeprowadzającego zbiórkę.

Przy otwieraniu puszek i przeliczeniu ich zawartości został sporządzony protokół.

Uzyskane środki w wysokości 576,2 zł zostały przeznaczone na:

- zakup kocy i słodyczy dla Domu Leczniczo-Opiekuńczego Opatrzności Bożej ( Spokojnej Starości) w Pilaszkowie

- środków opatrunkowych (plastry, gaza, woda utleniona) dla Schroniska " Przystań" Caritas Archidiecezji Warszawskiej , ul. Wolska172

- kołdry, poduszki, kapci i słodyczy dla sparaliżowanej starszej pani znajdującej się w bardzo trudnej sytuacji materialnej, mieszkającej w Ożarowie Mazowieckim.

Paczkę dostarczyliśmy w obecności p. Chmielewskiej z Urzędu Gminy.

Taka pomoc podkreśla godność obdarowanego. Najważniejsze w zorganizowanych akcjach jest SPOTKANIE z prawdziwie potrzebującymi.

Jadwiga Chylicka

Search